چگونه خریداران می توانند در مورد قیمت آپارتمان مذاکره کنند

قبل از مذاکره در مورد قیمت خانه چه کاری باید انجام دهید؟

وقتی خانه ای در تهران می خرید، احتمالاً فروشنده ای که از آن خرید می کنید انتظار دارد که در مورد قیمت درخواستی مذاکره کنید . در واقع، اکثر فروشندگان در تهران برای جبران مذاکرات، قیمت خانه های خود را کمی بالاتر از ارزش بازار می کنند. مذاکره می تواند ترسناک باشد، اما دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید می تواند روند را کمی ترسناک کند.

چگونه خریداران می توانند در مورد قیمت آپارتمان مذاکره کنند

قبل از اینکه برای مذاکره بنشینید، موارد زیر را مرتب کنید.

با یک نماینده یا مسکن ® کار کنید

بسیاری از خریداران خانه در ایران بر این باورند که دیگر نیازی به نماینده ندارند زیرا سایت های لیست املاک با کلیک یک دکمه در دسترس هستند. اما به نظر کارشناسان مسکن پدا یک نماینده فقط خانه ها را به شما نشان نمی دهد. آنها همچنین یک دارایی مهم در هنگام مذاکره در مورد بهترین قیمت هستند و به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید چه مقدار را ارائه دهید. مشاوران املاک در بازار مسکن محلی شما متخصص هستند.

آن‌ها می‌دانند که نرخ‌های بهره چگونه تغییر می‌کنند، ارزش کدام ملک افزایش می‌یابد و انتظار دارید چه چیزی در مالیات بر دارایی بپردازید. متخصصان املاک در ایران نیز می توانند احساسات خود را از فرآیند خرید خانه جدا کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند از شما حمایت کنند زیرا از ترس از دست دادن خانه دور شده اند. علاوه بر این، متخصص املاک و مستغلات شما می‌تواند به شما کمک کند تا قوی‌ترین پیشنهاد ممکن را تهیه کنید، همراه با تمام موارد احتمالی که برای محافظت از خود نیاز دارید.

امور مالی خود را مرتب کنید

شما باید بتوانید به فروشنده ثابت کنید که می توانید وام مسکن بگیرید. وقتی پیشنهادی برای خانه‌ای بدون اثبات بودجه ارائه می‌کنید، به احتمال زیاد برای خریدار بعدی از شما رد می‌شود. قبل از ارائه نامه پیشنهاد اولیه، اطمینان حاصل کنید که می توانید از قبل برای وام رهنی تأییدیه دریافت کنید . نامه پیش تأییدیه اخطاری از طرف وام دهنده وام مسکن است که مبلغ وام مسکن شما را تأیید می کند و به فروشندگان اجازه می دهد بدانند که برای خانه تأیید خواهید شد.

تخمین قیمت املاک در بازار مسکن توسط کارشناسان مجرب

به خاطر داشته باشید که نامه پیش تایید و پیش صلاحیت یک چیز نیستند. وام دهنده شما قبل از صدور نامه پیش تایید شما نگاهی به درآمد، دارایی و اعتبار شما می اندازد. این به وام دهنده شما اجازه می دهد تا دقیق ترین تخمین ممکن را به شما ارائه دهد. هنگامی که شما از قبل واجد شرایط هستید، وام دهنده معمولاً اطلاعات شما را تأیید نمی کند، به این معنی که شماره پیش صلاحیت شما وزن کمتری نسبت به تأیید شما دارد. به خاطر داشته باشید که برای ارائه قوی ترین پیشنهاد ممکن، همیشه یک پیش تایید را وارد کنید.

بازار خود را بشناسید

مقدار اتاقی که باید با آن مذاکره کنید با میزان علاقه در خانه و اینکه در بازار خریدار هستیم یا بازار فروشنده نسبت معکوس دارد . وقتی بسیاری از خریداران به خانه ابراز علاقه کرده اند و پیشنهادات بیشتری وجود دارد، فضای کمتری برای مذاکره خواهید داشت. در مقابل، اگر بازار املاک و مستغلات محلی شما سرد است، فضای بیشتری برای درخواست امتیاز، قیمت های پایین تر و تعمیرات دارید.

بررسی ارزش املاک اداری ، تجاری و مسکونی در مناطق مختلف

این حوزه دیگری است که در آن عامل املاک شما یک دارایی ارزشمند خواهد بود. نماینده شما می تواند بازار محلی را ارزیابی کند و با فروشنده یا نماینده فروشنده در تهران صحبت کند و به شما این امکان را می دهد که نگاه دقیق تری به میزان تمایل فروشنده برای مذاکره در مورد قیمت فروش داشته باشید. اگر خانه برای مدت طولانی در بازار وجود داشته باشد و فروشنده بخواهد از آن خارج شود، ممکن است بتوانید معامله کنید. با این حال، اگر فروشنده چندین پیشنهاد در خانه داشته است، ایده خوبی است که یک پیشنهاد بالاتر را بلافاصله ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *